Tragiczny wypadek pod Cieszynem. Nie żyje kierowca jednego z aut

Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej nr 81 w Ochabach Małych. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych, skody i audi, śmierć na miejscu poniósł jeden z kierowców. Droga w kierunku Katowic przez kilka godzin była całkowicie zablokowana.

Tragedia na DK81 w Ochabach Małych na Śląsku

W środowe popołudnie na Śląsku doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, zdarzenie miało miejsce na ruchliwej drodze krajowej nr 81.

– W środę przed godziną 15.00 w Ochabach Małych (pow. cieszyński) na drodze krajowej nr 81 doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych

– przekazano w komunikacie Policji Śląskiej. 

Policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych informacji wynika, że do wypadku doszło podczas włączania się jednego z kierowców do ruchu.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów prowadzących na miejscu czynności wynika, że kierujący skodą mężczyzna, wyjeżdżając od strony Wiślicy w kierunku pasa ruchu prowadzącego do Katowic, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu audi

– informuje policja. 

Polecany artykuł:

Na ratunek wezwano śmigłowiec LPR

Na miejsce wypadku zadysponowano wszystkie służby. W akcji ratunkowej brał udział również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, mimo szybkiej interwencji ratowników medycznych, życia jednej z osób nie udało się uratować.

– Niestety, pomimo szybko udzielonej pomocy medycznej, życia kierowcy skody nie udało się uratować

– przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. 

Działania służb na miejscu wypadku spowodowały ogromne utrudnienia w ruchu. Przez cztery godziny pasy w kierunku Katowic były całkowicie wyłączone z użytku. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora, którzy prowadzili oględziny i zabezpieczali ślady.  

W związku z kolejnym tragicznym zdarzeniem na drogach, policja ponownie zwraca się do wszystkich uczestników ruchu drogowego z ważnym komunikatem. Funkcjonariusze proszą o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie maksymalnej koncentracji za kierownicą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *